Varasemad laagrid

2018 KABALA
Tantsisime juuli keskel Türi valla Kabala mõisas, laululaval ja spordihoones. Erakordselt soe suvi. Seekordne erilisus – saime magada õues lageda taeva all, täpsemalt mõisa tohutusuurel rõdul. Kes magasid toas, siis ainult pärani akendega. Lisaks toimus meie laagri ajaloo publiku rekord. Pildid on kolinud FB-sse.

2017 SUVI KESTAB VEEL
Laager toimus vihmasel augustikuul Kaiul. Päike ei paistnud aga meil oli palav. Päikeselise tunde lõid energeetiliselt laetud tantsijad. Seekordne suvi jääb meelde sellega, et treeneritena olime üllatunud andekate laste rohkusest. Laagerdajate seas olid ettevõtlikud ja pealehakkajad lauljad, tantsijad, lavastajad ja koreograafid. Noorim neist oli 7aastane Sohvi, kes lavastas iseseisvalt 2 võrratut etteastet ning õpetas need teistele lastele. Ka suurte laagerdajate seas oli momente, kus ahhetasime “oh viibi hetk, ilus oled viiv”.

Jäädvustusi meie tegemistest leiad meie “Näoraamatu” kaustast “Laagrid”.  

2016 MERILEHMAD
Merilehmad – mnjaaaa. Kolm erinevat vahetust täis mitmekülgset loomingut. Olime Väätsas  ning õppisime taaskord mängima trumme ning tantsima uusi aafrika tantse, ladinat, moderni, mustalst  ning šõud. Lõpuesinemised olid võrratud – eriti see kõige suuremate osalejate lõpušõu. Loomulikult ei puudunud lavalt merilehmad, õigemini Mary lehmad ;).

2015 PEATUS
Juulis Juurus veedetud kolme laagrivahetuse ühine nimetaja tekkis kuidagi iseenesest laagri jooksul. Pildid jutustavad. Meie – valmistugem uueks suveks – osadel meist tuleb see kümnes järjestikune suvi laagerduda Stassis. Ideed teretulnud, kirjutage, helistage! 

2014 KOSMOS
Seekord oli tähtsal kohal augustikuine tähistaevas. Sealt inspiratsioon tuligi. Kujutage ette sooja ööd, langevaid asteroiditriipe, udu muruväljaku kohal ja meid seal askeldamas. Päeval teistsugused tegemised – lõõskava päikese käes, puude varjus, murul, vees, saalis, spordiväljakul ja suurte jaoks Eesti suurimas profilasketiirus. Kaius toimunud laagri olulisemateks sündmusteks kujunesid söömine kokatädi Milvi juhendamisel ja ööhäire. 

2013 “UKU” ehk “Uus Kunst”
Teine pool juulikuust möödus Väätsa alevikus. Lõppkontserdid olid seekord interaktiivsed, mis tähendab, et murdsime “neljanda seina” ja publik oli meie perfomance´il kaasosaline.
Aitäh, UKUkad, minu ja teiste õpside suvi läks korda!

 2012 “TantsuKunst” 
Laager 2012 “TantsuKunst” leidis aset Kesk-Eestis Järvamaal, Väätsa renoveeritud Tervisekompleksis. Kunstilembeseid tuli kokku nagu ikka  üle-Eesti ning välismaalt. Pea pooled olijatest  on juba aastaid stassis püsilaagerdajad. Aga see hooaeg oli eriline, sest –  1) lapsed said valida puhke ja treeningvahetuste vahel; 2) II vahetuses kõlas igapäevaselt saksa keel ning see andis huvitava varjundi nende kontsertetendusele; 3) maalisime kehadega ja kehadel; 4) tegime ise muusikat (lõpuks ometi hakkasid laagerdajad oma pille kaasa võtma :-D) ; 5) meil oli väga tore! 

Trennilembestega näitasime tantsu- ja liikumiskunsti läbi maalide ja  pintslitõmmete, mis valmisid kohapeal. Etendustesse põimisime luulet, laulu ja pillimängu. 

 

2011 “Puuder ja Vaht”
Laager 2011 “Puuder ja Vaht” leidis aset kolme vahetusega Kesk-Eestis Järvamaal, Albu uhiuues Spordikompleksis. Puudrit ja vahtu  jagus tantsuhuvilistele üle-Eesti ning välismaalt. Kaugemalt tulijad Eesti piires olid Saaremaalt ning Eesti-Vene piiri lähedalt Võru maakonnast. Välisriikidest olid tantsijad esindatud Austriast, Hiinast, Inglismaalt ja Katalooniast. Laagri jooksul valmis 3 kontserti – kõik täismajale.

Laagris õppisime lisaks džäss- ja šõutantsule aafrika tantse ja aafrika rütmipille.

 

2010 “Enteltentel”
Laager 2010 “EntelTentel” toimus Vana-Vigalas kahe erineva vahetusega. Eriliselt palav suvi. Esimese vahetusega tõusime kell 6:00, et natukenegi jahedust nautida. Märksõna „siesta“ 11:00 – 16:30 tähendas, et istusime varjus, jalutasime metsas ja ujusime vanniveesoojas Konuvere jões. Palavuse eest sai peitu pugeda mõisa fuajeesse, mis oli ainuke jahe koht. Pilvitu ja vihmatu kolmekümne kahe soojapügalaga nädal lõppes siiski suurepärase kontserdiga. Teise vahetusega saabus kaua oodatud vihm. Jahedama ilma tõttu tuli ka eelmisest pikem kontsert.

 

2009 “Töö ja Talent”
Laager 2009 “Töö ja Talent” toimus Vana-Vigalas kahe erineva vahetusega. Hommikujooga kasteses murus, lõunapaus Konuvere jões ja selle kallastel, päeval treeningud. Tööd tegime korrastades mõisaparki ja von Uexküllide kalmistut. Talente nautisime õhtustel üritustel, kus lapsed näitasid kõike mida päeva jooksul omandanud, loonud või meisterdanud. Laagrid lõppesid etteastega nii kalmistul kui ka Vana-Vigala laululaval. Teise vahetuse lõpuks valmis kolmeosaline tantsuetendus “Vigala lood”.

 

2008 “Sigatüüka Tantsukool” vt. Galeriid
Laager 2008 “Sigatüüka Tantsukool” leidis aset Käsmus. Kooli õppekava sisaldas erinevaid tantsuvõlukunste. Sigatüüka Tantsukooli õppeaasta jooksul õpiti parimatelt tantsunõidadelt ja -võluritelt klassikalist tantsu, tribalit, kõhutantsu, hip-hoppi ja moondamistantsu tehnikat ning viidi läbi nii praktilisi kui ka suulisi teadmiste kontrolle ja lendamise praktikum. Lõpuballil õppeaasta lõpus väljastati kõigile õpilastele Sigatüüka Tantsukooli tunnistus.

 

2007 “Pähklipureja”
Laager 2007 “Pähklipureja” tekitas imelise võimaluse pidada keset suve jõule. Lapsed esitasid tuntud balleti “Pähklipureja” omanäolise versiooni ja valmistasid vanematele piparkooke. Loomulikult külastasid meid öösiti salaja päkapikud. Toimumiskoht – Võsu.

 

2006 “Tantsul on 1000 nägu”
Laager 2006 “Tantsul on 1000 nägu” tutvustas lastele erinevaid tantsustiile. Laagri toimumise koht oli Võsu. Laagri lõpuks valmis tunniajane kontsert erinevatest tantsudest, luulest, lauludest, flöödi muusikast ja õpetajate etteastest.